Czytamy !!!! Czytamy!!!

 KATALOG KSIĘGOZBIORU NASZEJ BIBLIOTEKI

30.08.2020 r. Koncert letni " 18-stka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku" / fotorelacja

Register to read more...

Zapraszamy na koncert z okazji 18- stych urodzin Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku

Uwaga!
Już w niedziele 30 sierpnia o godz. 16:00 na Pl. Jana Pawła II w Lutomiersku swoje 18-ste urodziny obchodzić będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku
Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Dożynki Gminno -Parafialne 2020 / fotorelacja

 

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2020
W sobotę 15 sierpnia o godz. 11:00 w Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.
Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników i rodzin rolniczych z terenu Gminy Lutomiersk, w podziękowaniu za plony, za dar chleba, za to, że Pan Bóg osłaniał nas od klęsk i żywiołów oraz pozwolił szczęśliwie zbierać tegoroczne plony odprawił ks. Dariusz Graczyk – Proboszcz Parafii w Kazimierzu.
Podczas uroczystej mszy świętej uczczono również 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego. Poświęcono wieńce dożynkowe, zioła oraz kwiaty.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele samorządu Gminy Lutomiersk – Wójt Gminy Lutomiersk, Przewodniczący Rady Gminy Lutomiersk, radni, pracownicy samorządowi, dyrektorzy szkół z terenu gminy, sołtysi, przedstawicieli organizacji pozarządowych, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP, prezesi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, miejscowi przedsiębiorcy, goście z sąsiednich parafii oraz Zespół Folklorystyczny „Szycha” i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku, którzy swym występem uświetnili uroczystość.
Pandemia koronawirusa ma duży wpływ na nasze życie, również na życie kulturalne i społeczne. Z powodu sytuacji epidemiologicznej zrezygnowano w Gminie Lutomiersk w tym roku ze sztandarowych imprez: Dni Lutomierska oraz Dożynek Gminnych.
Po Mszy Świętej na Placu Kościuszki odbył się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku.
Można było także obejrzeć replikę armaty z przełomu XVII-XVIII wieku, według projektu Wojciecha Kossaka – malarza batalisty, wykonaną przez Zbigniewa Poszepczyńskiego mieszkańca Kazimierza.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w uroczystości.

Register to read more...

Uwaga! Happy Bus odwołany!