Gminny Dzień Seniora 2019 koncert „Przeminęło z Foggiem” /FOTORELACJA

Mieczysław Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel, urodzony 30 maja 1901 r. w Warszawie. Polski piosenkarz śpiewający barytonem lirycznym, którego kariera artystyczna rozpoczęła się w okresie międzywojennym i trwała przez kilka dziesięcioleci po zakończeniu II wojny światowej.

Jego najbardziej znane utwory to: „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Pierwszy siwy włos”, „Mały biały domek”, „Już nigdy”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”.
właśnie m.in. te utwory rozbrzmiewały dziś (14.11.2019 r.) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku, w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki w spektaklu pt.:” Przeminęło z Foggiem”.
Spektakl " nie był tylko muzyczną opowieścią o Mieczysławie Foggu, lecz przede wszystkim sentymentalną podróżą do niezwykle urokliwego świata salonów przedwojennej Warszawy”. Salonów, gdzie w rytmie fokstrota, strugach szampana i dymie z cygar, blaski swej urody roztaczały gwiazdy warszawskich teatrzyków i rewii, pozwalając łaskawie adorować się smukłym panom w czerni. Wojna grubą kreską oddzieliła styl życia przedwojennego od powojennego. Przedwojnie na zawsze pozostało w jakimś sensie mitycznym, utraconym rajem, do którego nie ma już powrotu. Spektakl "Przeminęło z Foggiem" jest więc próbą odtworzenia klimatu owych czasów. Czasów, które w świadomości Polaków stanowią synonim elegancji, klasy i wdzięku. Spektakl "Przeminęło z Foggiem" został nagrodzony Złotym Liściem Retro' 2013 na X Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie.
Widowni w Gminnym Ośrodku Kultury, wśród której był Wójt Gminy Lutomiersk Tadeusz Borkowski, Przewodniczący Rady Gminy Lutomiersk Tadeusz Rychlik oraz Sekretarz Gminy Lutomiersk Liliana Kaleta, na pewno się nie nudziło, a gdy już przyszedł koniec spektaklu, publiczność z żalem rozstawała się z artystami.