Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Czytanie Narodowe 2023

 

Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie w tym roku poświęcone zostało "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, którego akcja rozgrywa się ponad dwadzieścia lat po wybuchu i klęsce powstania styczniowego. W pamięci bohaterów, jak i samej autorki, jest to jednak wydarzenie wciąż żywe, determinujące ich świat oraz mające ogromny wpływ na ich decyzje i sposób postępowania. Pod tym względem powstanie, ukazane w retrospekcjach i poprzez symbole, odgrywa w „Nad Niemnem” znaczącą rolę.

Podczas tegorocznego „Narodowego Czytania” mieliśmy okazję wysłuchać pierwszego rozdziału powieści „Nad Niemnem” w wykonaniu Pań ze stowarzyszenia „Jesteśmy razem”, czytały p. Anna Pękała-Kuciel, Wiesława Woźniczka, Barbara Bujnowicz, a zakończyła p. Aleksandra Łucka.

Dziękujemy zarówno lektorkom, jak i wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzone chwile i liczymy na udział w kolejnych edycjach.

 

Banery/Logo